Zbirka morskih beskralješnjaka OŠ Stobreč

Na inicijativu naše nastavnice biologije i kemije, Ele Ževrnje, i uz pomoć i podršku kolega iz Prirodoslovnog muzeja u Splitu, prostor OŠ Stobreč je obogaćen stalnim postavom zbirke morskih beskralješnjaka.

Svi su izlošci pohranjeni i zaštićeni u odgovarajućim vitrinama koje je Škola dala izraditi za ovu namjenu, a koje su postavljene u atriju Škole, i tako dostupni svim učenicima, djelatnicima, roditeljima i drugim zainteresiranim posjetiteljima. Također, svaki je izložak označen i imenovan njegovim hrvatskim i latinskim nazivom.

Škola pozdravlja ovu inicijativu i zahvaljuje se Prirodoslovnom muzeju u Splitu!

Nadamo se da će naša zbirka rasti tijekom vremena, te će se moći pretraživati i pregledavati i putem ovih mrežnih stranica.

Za one koje zanima više - potražite u školskoj knjižnici stručne knjige, kao što je to

"Školjke i puževi Jadrana", Nevena Milišića, u izdanju Logos, Split,

koju je našoj školi poklonila nastavnica Ževrnja.

U Stobreču, 10. travnja 2012.

Više o zbirci  - pročitajte u prilogu!

Priloženi dokumenti:
Zbirka morskih beskraljesaka.pdf