UPISI 2017./18.

PREDUPISI od 6. do 17. veljače 2017.

Upis djece u prvi razred osnovne škole na području Splitsko-dalmatinske županije za školsku godinu 2017./2018.

Prijava školskih obveznika vršit će se elektronskim putem na obrascu PRIJAVA za predupis: http://www.udu-sdz.hr/predupis1718.html

u vremenu od 6. do 17. veljače 2017.

Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole objavljenim na web stranici Ureda državne uprave SDŽ i web stranicama osnovnih škola u SDŽ. Za područje Gradskog kotara Žnjan, Split, prijava djece vrši se u OŠ Mertojak ili OŠ Trstenik. U rubriku „želi drugu školu“ navesti kao razlog: škola Žnjan-Pazdigrad. Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece vršit će se u OŠ Mertojak i OŠ Trstenik.

Školski obveznici su:

enlighteneddjeca rođena od 1. travnja 2010. do 31. ožujka 2011.,
enlighteneddjeca rođena od 1. travnja 2011. do 31. prosinca 2011. za koju roditelji, odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole,
enlighteneddjeca kojima je za šk.god. 2016./2017. rješenjem Ureda, odgođen upis u prvi razred osnovne škole,
enlighteneddjeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole.

Učenik se prijavljuje za upis u školu prema prebivalištu odnosno upisnom području škole (matična škola), gdje se obavlja provjera spremnosti djeteta za upis (testiranje i liječnički pregled) sukladno dogovoru sa roditeljem.

Ako se dijete želi iz opravdanog razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području (cjelodnevni boravak ili neki drugi razlog) u postupku prijave, prijavljuje obje škole s naznakom željene škole i razloga. Provjeru spremnosti obavlja u matičnoj školi, nakon čega se javlja željenoj školi radi dogovora.

UPISNO PODRUČJE OŠ STOBREČ:
Biokovska, Cetinska, Gospe od Mira, Hercegovačka, Imotska, Ivankova, Knezovića dvori, Klanci, Kralja Držislava, Mornarska, Omladinsko šetalište, Put Miluša, Put Orišca, Ribarska, Stepinčeva, Sv. Lovre, Zagrebačka

Škole s produženim boravkom: Meje, Spinut, Manuš, Split 3, Pojišan, Ravne njive, Dobri (u osnivanju)

Napomena: Za područje Gradskog kotara Žnjan, Split, prijava djece vrši se u OŠ Mertojak ili OŠ Trstenik. U rubriku „želi drugu školu“ navesti kao razlog: škola Žnjan-Pazdigrad.

enlightenedenlightenedenlightened

Nakon obavljene prijave djeteta u pripadajuću školu,

roditelj odnosno staratelj

obavezno se treba javiti školi

od 1. do 8. ožujka 2017. god.

radi dogovora o terminu testiranja vlastitog djeteta.

enlightenedenlightened

Za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred (djeca s težim oštećenjem zdravlja), roditelj odnosno staratelj podnosi zahtjev Uredu državne uprave na Obrascu 6. Uz zahtjev prilaže i medicinsku dokumentaciju.

Za područje Grada Splita, zahtjev se upućuje na adresu:

Ured državne uprave
Služba za društvene djelatnosti
Odjel za prosvjetu, kulturu, informiranje, sport i tehničku kulturu
Vukovarska 1
21000 Split

i/ili e-mailom:

prosvjeta@udu-sdz.hr.

objavio: Vedrana Ždero   datum: 1. 2. 2017.