Zidovi nisu prepreke

Sretan vam Svjetski dan zdravlja!

Našom malom svečanošću kojom završavaju aktivnosti pod nazivom „Zidovi nisu prepreke“, danas smo obilježili Svjetski dan zdravlja (7.4.) i početak Dana preventive (7.4. - 31.5.).

Program su vodile učenice Katarina Kolovrat i Lucija Grabovac.

Učenici i nastavnici Škole za grafiku, dizajn i održivu gradnju i Škole likovne umjetnosti svojim su kreativnim radom uljepšali zidove naše škole.

Stoga smo danas posebno zaželjeli dobrodošlicu našim gostima i suradnicima iz Službe za mentalno zdravlje Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije, koji je nositelj projekta te učenike i djelatnike Škole za grafiku, dizajn i održivu gradnju i Škole likovnih umjetnosti.
Dobrodošlicu smo zaželili i predstavniku Grada Splita, prof. Mati Omaziću, Predstojniku Podružnice Split Agencije za odgoj i obrazovanje, višem savjetniku za ravnatelje u osnovnim školama, profesoru Vladi Matasu te ravnateljici Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije, magistri Jasni Ninčević.

Nakon obraćanja dr Ninčević i predstavljanja aktivnosti Zidovi nisu prepreke (prezentaciju možete pogledati pri dnu stranice) od strane školske psihologinje, slijedio je zabavni dio svečanosti.

Nastupio je Plesni klub "Vruća čokolada" te učenici 2.a i 2.b naše škole.

Svake školske godine širi se broj škola i ustanova koje se pridružuju projektu Pretežno vedro. U koreografiji  Plesnog kluba "Vruća čokolada" koji se u ovoj godini pridružio projektu "Pretežno Vedro" u dijelu aktivnosti pod nazivom "Život je pokret" sudjeluju plesačice 3. i 4. razreda osnovne škole. Naziv pjesme "Let's stick together" inspirirao je voditeljicu Josipu Jukić na promišljanja o različitostima i kako ih zapravo svugdje tražimo osim među ljudima. Tamo gdje je nesigurnost u samog sebe, rađa se strah prema drugačijem. I prema njemu se grade zidovi. Plesom su pokazali da možemo prijeći te zidove i da trebamo biti tolerantniji kako bi istinski obogatili svoj život.

Za dobro raspoloženje pobrinuli su se i učenici 2.a i 2.b koji su nam otpjevali pjesmu „Bubamarac“, pod vodstvom učiteljice Ivane Bačić.

Pri kraju se ravnateljica Osnovne škole Stobreč, Marina Baćak, zahvalila našim suradnicima i uručila zahvalnice a mi smo ih nagradili snažnim pljeskom.

Dr Željko Ključević, voditelj Službe za mentalno zdravlje NZJZ SDŽ uručio je zahvalnice za djelatnike OŠ Stobreč: Aneli Mihovilović, Srđanu Crnjaku, Predragu Lovrinčeviću te Vedrani Ždero.

Voditeljice svečanosti su se na kraju zahvalile učenicima - članovima Sekcije VideoKaval i Novinarske sekcije koji su naše današnje druženje zabilježili u slici i riječi te pozvali sve prisutne na zajedničko fotografiranje ispred oslikanog zida, gdje su nas već čekali, a tko drugi nego članovi VideoKavala!

Uz to, našu svečanosti su pratili i predstavnici medija - Slobodne Dalmacije, HRT 4 i TV Jadrana na čemu im od srca zahvaljujemo!

Priloženi dokumenti:
ZIDOVI_NISU_PREPREKE.pdf (1.32 MB)

objavio: Vedrana Ždero   datum: 7. 4. 2016.