Eko patrole

izvješća

U atriju naše škole, članice i članovi eko patrola postavili su svoja izvješća o stanju unutarnjeg i vanjskog okoliša Škole. Nastavljaju i dalje s praćenjem...

Članovi eko patrole čine učenici sedmih razreda; 7.a razred: Duje Ančić, Luka Džalo, Filip Knežević, Ena Meter, Gabriela Plazibat, Frane Rački, Nikola Uzinić , te učenici 7.b: Dino Bulat, Ivana Pelivan i Pjero Zanki.
Svakog četvrtka nakon velikog odmora obilazili su hodnike, atrij i sanitarni čvor naše škole.

Što smo opazili?
Na hodnicima i u atriju škole bi najčešće zapazili male količine papira od marende te plastične boce.
Unutar sanitarnog čvora su ponekad nailazili na papir namijenjen za brisanje ruku izvan koša, te da pokoja slavina nije dobro zatvorena.
Što smo poduzeli?
Ukoliko se radilo o maloj količini otpada učenici su sami pokupili i bacili u koš za smeće, a ukoliko je bilo previše otpada obavijestili smo naše spremačice o tome.
Slavine smo sami zatvorili.

Kristina Pleić, nastavnica matematike i fizike

Izvješće EKO-patrole za siječanj 2016.

Eko patrola i ove godine  patrolira po našoj školi.
Paze na struju, vodu, smeće
Učenici 2.b razreda obilazili su, utorkom i petkom, učionice u desnom prizemlju školske zgrade ,hodnik i sanitarne čvorove,te okolicu naše škole.
Što smo opazili?
Papir koji je namijenjen za brisanje ruku troši se u velikim količinama i baca se pored koša kao i ostaci marenda. To daje ružan izgled. Još uvijek nalazimo upaljena svjetla u šk. wc-ima, hodnicima i učionicama.
 A kakav nam je okoliš škole?
Povremeno zagađen  papirićima marendi…
Dragi učenici, nismo naučili štedjeti energiju. U okolišu škole još uvijek nalazimo na papiriće. Čini nam se da ne uživate u čistoći i urednosti.
Marljivo pratimo i bilježimo, stoga pazite!

Učenici 2. b razreda

Članovi vanjske eko patrole:
Anna Ćosić, Luka Gale, Leon Sučić, Maja Šuta, Marija Josipa Šuta, Matija Mate Romanić, Lara Olujić, Ana Križanac, Klara Katić

Učenici su svakoga petka poslije 5.sata obilazili vanjski dio škole u kojem su pregledavali, bilježili i prikupljali otpad te provjeravali jesu li zatvorene sve slavine oko škole.

Što smo zamijetili?
Papire, ostatke marende, papirnate i folijske omote od marende, plastične boce, ostatke plastičnih i kartonskih bočica od soka, otpatke od voća, razne šprice,... Također, primijetili smo da su sve slavine bile dobro zatvorene.

Što smo poduzeli?
Prikupili smo papire i plastične boce koje smo najčešće našli na sjevernom platou. Uz pomoć otpalih grana, prikupili smo otpatke voća, te ostatke bočica od soka. Ono što je bilo opasno za naše zdravlje, ostavili smo i obavijestili spremačice.

Marina Molnar, učiteljica informatike

Pohvaljujemo i učenike 8.b koji su omogućili da se kabinet informatike također priključi skupljanju starog papira, postavljajući i ukrašavajući kutiju 😊

objavio: Vedrana Ždero   datum: 17. 2. 2016.