za osmaše!

Dragi učenici 8. razreda i roditelji,

bliži se vrijeme upisa u srednju školu!

Nastavljamo s elektroničkim prijavama i upisima, a sve će te informacije dobiti na vrijeme. Naravno, i sami sve možete pratiti na web portalu https://www.upisi.hr/upisi/

Kako bi olakšali izbor srednjoškolskih programa, a time i početak profesionalne karijere, tijekom ove školske godine razgovarat ćemo više puta o tim za vas važnim temama.

Početkom drugog polugodišta posjetit će nas kolege iz CISOK-a (Centar za informiranje i savjetovanje o karijeri) koji će učenicima 8. razreda održati radionicu za profesionalno informiranje.

Učenici sa zdravstvenim teškoćama, uz obavezno prethodno pribavljeno mišljenje liječnika školske medicine, Odsjek profesionalnog usmjeravanja i obrazovanja pri HZZ-u, obrađivat će temeljem osobne prijave učenika/roditelja na telefon 310-589.

Sa sobom trebaju ponijeti PRIJAMNI UPITNIK (uzeti kod školske psihologinje ili razrednika) te svjedodžbe 5., 6. i 7. razreda! Odsjek se nalazi na 3. katu Bihaćke 2C.

U međuvremenu, savjetujemo da svakako posjetite novi web portal

koji nudi brojne informacije i savjete koji učenicima (i ne samo nima) mogu pomoći u donošenju odluka pri odabiru i razvoju karijere!

Na tom portalu možeš ispuniti interaktivni UPITNIK koji ti može pomoći da odabereš zanimanje koje bi ti dobro odgovaralo.

Za ispunjavanje upitnika trebat će ti 20-ak minuta.

Prvo trebaš odgovoriti na 47 pitanja o svojim interesima i sklonostima, na temelju čega će ti sustav ponuditi zanimanja koja bi ti se mogla svidjeti.

Zatim trebaš odgovoriti na 47 pitanja o svojim vještinama, znanjima i sposobnostima, nakon čega ćeš dobiti konačni savjet.

Računalo će analizirati tvoje odgovore i predložit će ti nekoliko zanimanja koja bi ti mogla odgovarati s obzirom na tvoje interese i sklonosti te vještine, znanja i sposobnosti.

Klikneš li mišem na bilo koje zanimanje s tog popisa, moći ćeš pročitati njegov opis – sadržaj tipičnih poslova, potrebno obrazovanje, poželjne osobine radnika i slično.

Tamo ćeš pronaći i brošuru za područje Dalmacije:
h
ttp://www.hzz.hr/UserDocsImages/dalmatinska_brosura_2015_7.pdf

koja sadrži podatke o najtraženijim zanimanjima i srednjim školama te njihovim programima!

objavio: Vedrana Ždero   datum: 23. 11. 2015.