Projektni eko dan u školi - najava

četvrtak, 5. studenog 2015.

U okviru ovogodišnjeg eko programa naše škole planirali smo jedan nastavni dan ostvariti u obliku projektne nastave.

Središnja tema glasi:

"Zdravo živimo - maslinu volimo".

enlightened Kao i obično, nastava započinje u 8 sati, ali ne samo za učenike od 3. do 8. razreda, već i za učenike 2. razreda, dok prvaši trebaju doći u 9 sati.

Bit će to nastavni dan bez zvuka školskog zvona i nadamo se, s vrlo korisnim i zanimljivim temama radionica. Ugostit ćemo i vanjske suradnike, goste iz Instituta za jadranske kulture i melioraciju krša (radionica za Sekciju Mladih maslinara, na temu "Stare masline", u školskoj knjižnici) i Hrvatskih voda (radionica za 3. razrede).

enlightened Taj smo dan planirali i berbu školskih maslina, a po prvi put će nam se ove godine u berbi pridružiti i roditelji - članovi Učeničke zadruge Lovorika, čemu se posebno veselimo!

enlightened Prvi školski sat započet ćemo s kratkim razgibavanjem kojeg slijedi zdravi doručak. Nakon toga, učenici slijede svoj raspored ali će na nastavnim satima sudjelovati u radionicama koje su planirali njihovi učitelji.

enlightened Naravno, Novinarska sekcija i Video Kaval će sve aktivnosti pratiti i zabilježiti. O svemu ćete moći saznati više i na našim mrežnim stranicama!

enlightenedU 11:30 sati slijedi okupljanje učenika i učitelja od 5. do 8. razreda u atriju Škole gdje će predstaviti što su radili.

enlightened Učenici razredne nastave svoje će aktivnosti predstaviti na promjenjivom eko panou u atriju.

yes CILJEVI:

1. Potaknuti i osvijestiti učenike o važnosti zdravog doručka i koliko je to važno za uspješno učenje
2. Potaknuti i osvijestiti učenike o važnosti tjelovježbe i fizičke aktivnosti za zdravlje i učenje
3. Probuditi i razvijati svijest o nužnosti i vrijednosti rada za čovjekov život
4. Poučiti učenike opisivanju i objašnjavanju uloge masline u životu čovjeka (u tradiciji, zdravoj ishrani, gospodarstvu, umjetnosti…)

objavio: Vedrana Ždero   datum: 2. 11. 2015.