Vježba evakuacije i spašavanja u školi

pod budnim oko naših vatrogasaca

U našoj školi smo, prema propisima, organizirali vježbu evakuacije i spašavanja u suradnji i pod vodstvom Javne vatrogasne postrojbe Grada Splita.

Prva je vježba organizirana tijekom jutarnje smjene, a druga za učenike i djelatnike međusmjene.

Prvo su naravno svi djelatnici Škole dobili upute kako će postupati kada se oglasi znak uzbune pa je svatko imao svoje zaduženje.

Na znaku uzbune oglašene putem razglasa, učenici su, uz vodstvo svojih učitelja, trebali što brže, napustiti učionice i školu te na zbornom mjestu čekati daljnje upute.

Po završetku evakuacije, vatrogasci su savjetovali učenike o postupanju u slučaju različitih požara te demonstrirali neke jednostavne i sigurne metode gašenja požara.

Djelatnici i učenici su se mogli na licu mjesta upoznati s rukovanjem s aparatom za gašenje požara, a neki stariji učenici su i sami dobili priliku ugasiti mali "požar" uz pomoć ovog aparata.

Vatrogasci su budno pratili kako teče akcija evakuacije škole te su nas na kraju savjetovali kako da unaprijedimo naše postupanje u slučaju požara ili druge krizne situacije.

Sve u svemu bio je to jedan vrlo uzbudljiv, drugačiji i vrlo zanimljiv školski sat koji se neće lako zaboraviti. A nadamo se ni lekcije koje smo danas svi mogli naučiti.

Veliko hvala splitskoj Javnoj vatrogasnoj postrojbi !

Po završetku demonstracija vatrogasci su i šmrkovima s vodom odstranili ostatke pjene za gašenje iz školskog dvorišta.

objavio: Vedrana Ždero   datum: 5. 3. 2014.

« Ožujak 2024 »