Školski preventivni program

Najava niza aktivnosti tijekom I. obrazovnog razdoblja,

u suradnji s državnim službama

yes vježba spašavanja SPLIT 2013. za učenike 7. i 8. razreda u kampu Stobreč - 19. listopad 2013.

Državna uprava za zaštitu i spašavanje provest će vježbu zaštite i spašavanja SPLIT 2013., sa svrhom uvježbavanja postupaka i provjere spremnosti operativnih snaga, službi i cjelokupne zajednice za zbrinjavanje ugroženog stanovništva u slučaju nesreće. Tema vježbe je postavljanje šatorskog naselja i simuliranje zbrinjavanja 250 osoba evakuiranih s broda u splitskoj luci, opremljenog sa svim sadržajima nužnim za život.

Učenici 7. i 8. razreda, u pratnji razrednika, će simulirati dolazak, prihvat, popis i smještaj ugroženih osoba u šatorsko naselje, nakon čega je predviđen zajednički objed u šatorskom naselju koji će pripremiti Hrvatski crveni križ.

Dolazak učenika u kamp je predviđen 19. listopada u 10,00 sati, nakon čega bi slijedili postupci njihova prihvata, popisa, pregleda, zbrinjavanja i prehrane u šatorskom naselju. Završetak cijele aktivnosti planiran je do 13,00 sati.

Napominjemo da se učenici cijelo vrijeme neće izlagati nikakvim opasnostima.

yes projekt  "Zajedno više možemo" za učenike 4. razreda - Sajam mogućnosti na splitskoj Rivi - 26. 10. 2013.

U organizaciji grada Splita i PU Splitsko-dalmatinske na prostoru Rive u Splitu, u vremenu od 09.00 do 14.00 sati planirano je održavanje 2. komponente projekta „Zajedno više možemo“ koji se kao projekt prevencije ovisnosti provodi u OŠ na području grada Splita.

2. komponenta, pod nazivom "SAJAM MOGUĆNOSTI", već je vrlo uspješno provedena 2012. godine i tada su učenici 4. razreda osnovnih škola u pratnji svojih učitelja/ice i kontakt-policajca zajednički posjetili Sajam mogućnosti, gdje su im različite kulturno-umjetničke, športske i druge udruge predstavljale svoje sadržaje kako bi oni mogli odabrati određenu aktivnost kojom bi se bavili u slobodno vrijeme. Prilikom posjeta Sajmu mogućnosti učenici su direktno komunicirali sa izlagačima, aktivno sudjelovali u različitim ponuđenim sadržajima sajma kroz vježbu, osmišljena sportska i kulturna natjecanja (skok u dalj s mjesta, odbojka, tenis, žongliranje s loptom i sl.), te su najuspješniji sudionici nagrađeni sa prigodnim nagradama.

yes projekt "Zdrav za pet" za učenike 8. razreda - predavanja za učenike u školi 12. i 26. studenog 2013.

Ministarstvo unutarnjih poslova, Ministarstvo zdravlja te Ministarstvo zaštite okoliša i prirode uočavajući trendove ponašanja djece i mladih u Republici Hrvatskoj te problematskim prioritetima prepoznatim kao aktualnim i na europskoj razini, pripremilo je projekt pod nazivom „Zdrav za pet“.

Spomenuti projekt, usmjeren je na prevenciju ovisnosti (alkohol, droge, igre na sreću), te na podizanje razine svijesti kod djece i mladih, učenika osmih razreda osnovnih škola te prvih i drugih razreda srednjih škola, o važnosti zaštite okoliša, biljnog i životinjskog svijeta.

Projekt se provodi kroz interaktivne edukacije i eko radionice u školama kontinuirano tijekom školske godine za što isti ima preporuku Agencije za odgoj i obrazovanje te Ureda za droge Vlade Republike Hrvatske.

yes radionica za učenike 7. razreda za prevenciju zloporabe alkohola u Mjesecu borbe protiv ovisnosti u suradnji s Crvenim križem u Splitu

objavio: Vedrana Ždero   datum: 9. 10. 2013.

« Ožujak 2024 »