Hrvoje Kovačević u druženju s učenicima

Možda niste znali, ali našu je školu u petak posjetio hrvatski pisac Hrvoje Kovačević.

Književnika smo primili u knjižnicu  gdje su ga dočekali učenici i učiteljice nižih razreda.

Uvodnu riječ je imala Klara Šunjić, učenica VIa.

Poslije nam se pisac predstavio i ispričao nešto o svojim knjigama.

Knjižnica je bila puna, a u zraku se nalazilo mnogo dječjih ručica čekajući da postave pitanje književniku.

Učenici su bili oduševljeni i postavljali brojna zanimljiva pitanja, a ovo su neka od njih.

enlightened  S KOLIKO STE GODINA POČELI PISATI KNJIGE?

Počeo sam pisati s 27 godina, tada sam napisao prvi roman, a knjige za djecu sam počeo pisati s 29 godina.

enlightened ŠTO VAM JE NAJDRAŽE KOD PISANJA KNJIGA, TJ. ZBOG ČEGA STE POČELI  PISATI KNJIGE?

Najbolji razlog je taj što mi to ide od ruke. Probao sam sve i svašta, ali nakon svega toga shvatio sam da volim pisati knjige. To me usrećuje.

enlightened JESTE LI U MLADOSTI VOLJELI ČITATI KNJIGE?

Da, u mladosti sam jako volio čitati knjige. Najdraža spisateljica mi je Ivana Brlić-Mažuranić. Ljeti sam uživao čitajući njene knjige.

enlightened  KAKAV JE OSJEĆAJ KADA DOVRŠITE NEKU KNJIGU?

Jako se dobro osjećam, iako znam da nisam još gotov. Kad dovršim knjigu tražim pomoć od svoje supruge i kćeri. One mi kritiziraju knjigu, a ja pomoću toga prepravljam pogreške.

enlightened JESTE LI IKOME POSVETILI KNJIGU?

Pa, najčešće ih posvećujem svojoj obitelji i prijateljima. Prvu sam knjigu posvetio svojim roditeljima, a ostale prijateljima.

enlightened MOŽEMO LI OČEKIVATI JOŠ VAŠIH KNJIGA I ŠTO PREPORUČUJETE SVOJIM ČITATELJIMA?

Naravno da možete očekivati još mojih knjiga, evo upravo sada dovršavam knjigu koja bi trebala izaći u jesen. Svojim čitateljima preporučujem da puno čitaju i da se trude proširiti svoje znanje.

Antonela Plazibat  VI.B

objavio: Vedrana Ždero   datum: 13. 5. 2013.