DJEČJI TJEDAN

Dječji tjedan je ove godine biti posvećen igri i zajedničkoj aktivnosti pod nazivom "Zavrti se, poskoči i u Dječji tjedan doskoči!".

Dječji tjedan - je tradicionalna godišnja akcija i aktivnost posvećena djeci koja se obilježava od 1953. godine. Svojim programskim sadržajima i akcijama Dječji tjedan svake godine obuhvaća najviše djece i odraslih u gradovima i općinama gdje djeluju osnovna Društva „Naša djeca“ (DND). Uvijek se održava u prvom punom tjednu listopada i traje sedam dana.

1.b je obilježio Dječji tjedan kroz igru:
1. Papagalo koja ura gore
2. Ide maca oko tebe
3. Igra imena s loptom
4. Između 2 vatre

uskoro više...

Učenici 1. A su uživali u modificiranoj igri Ide maca oko tebe. Formirali su krug, a zatim su na zvižduk učiteljice počeli igru  dodavanjem male loptice. Cilj dodavanja male loptice je razvijanje motorike ruku, s posebnim naglaskom na razvijanju motorike šake . Na ponovni zvižduk, učenik kod kojeg se zatekne loptica je "maca" . Ostali učenici u krugu čučnu, zatvore oči i pjevaju pjesmu Ide maca oko tebe. Za to vrijeme "maca" iza jednog učenika u krugu ostavi lopticu, a kada taj učenik otvori oči, uzima lopticu i pokušava uhvatiti učenika koji je bio "maca". Njegov je zadatak brzo stići do mjesta u krugu na kojem je stajao učenik koji ga sada hvata.
Ukoliko u tome uspije, učenik kod kojeg je ostala loptica kreće s ponovnim dodavanjem loptice u krugu i igra se nastavlja.

Četvrtaši su i na putovanju u Školi u prirodi obilježili ovaj tjedan igrom.

Igra za dijete ima presudnu ulogu u njegovom razvoju jer je to jedan od najvažnijih načina na koji djeca uče o svijetu oko sebe, razvijaju fizičke vještine, ali i inteligenciju. Što se djeca više igraju, sigurnija su u sebe, lakše rješavaju probleme i uspješnija su u ostvarivanju svojih potencijala. Osim dobrobiti za dijete, igra pridonosi kvaliteti života cjelokupne obitelji, čineći je snažnijom, zadovoljnijom i sretnijom.
Cilj je potaknuti djecu da se igraju i kreću na otvorenom, daleko od ekrana mobitela, kao i na zajedničko druženje, igru, učenje i kreativno stvaralaštvo s odraslima (roditeljima, nastavnicima, volonterima) u slobodno vrijeme.

Izvor: http://file:///D:/Users/Korisnik/Downloads/final_Dje%C4%8Dji-tjedan-2022_smjernice-2022.pdf

Vjeroučiteljica:

Niveska Klarić

objavio: Vedrana Ždero   datum: 4. 10. 2022.

« Svibanj 2024 »