OBILJEŽILI DAN ŠKOLE

26. rođendan naše škole

Danas, 30. svibnja 2019. g., dok je vani padala kiša po ko zna koji put ovog mjeseca svibnja, u Školi je bilo veselo, rasplesano i raspjevano. Slavili smo Dan škole.

Sve je fotografijom popratila učenica 7.b, Sara Sušac.

Voditeljski par školske svečanosti, u oragnizacije učiteljice Anele Mihovilović, bile su učenice 7. razreda, Klara Terze i Ana Lena Ćurković.

Čestitku za dan škole svima je uputila ravnateljica Škole, Marina Baćak.

Nastupio je Pjevački zbor pod vodstvom učiteljice Vedrane Perasović te je izveo Odu radosti na melodičkim cijevima, tzv. boomwhackersima.

Brige jedne ploče u izvedbi učenika 2.a i 2.b te njihovih učiteljica, Dijane Gabrić i Slavenke Ugrin.

Abeceda - u izvedbi 1.a i 1.b s učiteljicama Sandom Bašić i Ivanom Bačić

Dan škole je uvijek prilika da se prisjetimo učeničkih uspjeha tijekom školske godine na natjecanjima u znanju i sportu, Klokanu bez granica, natjecanju Pretežno vedro. U ovoj školskoj godini na razini škole provedena su sljedeća natjecanja: engleski jezik, matematika, fizika, biologija, geografija, informatika te debata, s kojom smo bili na jednom turniru i međužupanijskom natjecanju.

Dabar je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje. Osmišljen je kako bi se djeci omogućilo sudjelovanje u online natjecanju, a sastoji se od niza zadataka koje su osmislili stručnjaci iz pedesetak zemalja.
 Pet učenika naše škole bilo je među 10% najboljih učenika na natjecanju i osvojili su diplomu „Zlatni Dabar 2018“.

Sudjelovali smo na 10. državnom natjecanju iz poznavanja prometnih propisa. I ovo natjecanje održavalo se online, tj. tako što smo bili izravno priključeni na mrežu svih mreža. Boje naše škole u poznavanju prometnih propisa i vještinu vožnje bicikle na županijskoj razini branilo je pet učenika.

Prilika je to bila i da proglasimo naj eko razredne odjele: 3.a, 4.b i 3.b.

Učiteljica Kristina Marušić je podijelila diplome najuspješnijima na školskom natjecanju u sudoku i tangramima.

Učenici 6. razreda izveli su recital Pjesma o domovini, pod vodstvom učiteljice Edite Klarić.

Sestre Andrić, Iva i Ema, učenice 5.b i 3.b razreda izvele su solo plesne točke.

Na kraju, ali ne manje važno, možda i najvažnije, jer pomoći drugom čovjeku u nevolji znači biti zaista čovjek, u Školi smo djelovali i humanitarno.
Sudjelovali smo tako u povodu Dana kruha u humanitarnoj akciji – Doručak za beskućnike, a akciju su vodile vjeroučiteljica Niveska Klarić i nastavnica Kristina Marušić.
U isto vrijeme učenici, posebno oni 8. razreda, prikupili su hranu za socijalnu samoposlugu u Vukovaru, a dio hrane uručen je Župnom uredu za naše sugrađane u Stobreču. Također smo sudjelovali u 14. nacionalnoj humanitarnoj akciji Za 1000 radosti – Pomažemo zajedno koju je vodila vjeroučiteljica Niveska Klarić. Pohvaljeni su i učenici koji su tijekom školske godine organizirali vršnjačku pomoć u učenju!

Kao i uvijek za tehniku je bio zadužen učitelj Predrag Lovrinčević.

Plakat za Dan škole izradili su učenici 8.a i 8.b, abecednim redom, Emanuel Krstić, Luka Petar Pavičić, Josip Vidačković i Antonio Vranješ.

Plakatom smo se prisjetili kada je Škola započela s radom i zašto Dan škole slavimo 30, svibnja. Kada je naša škola osnovana, školske godine 1993./1994., Dan državnosti se obilježavao upravo 30. svibnja, i tako je bilo sve do 2001. g. Od tada, na ovaj datum u Hrvatskoj obilježavamo Dan Hrvatskog sabora.

objavio: Vedrana Ždero   datum: 30. 5. 2019.