Božićna svečanost u školi

Detalj iz atrija Škole: jaslice pod jelkom

Danas, 20. prosinca 2018. g., u našoj je školi održana školska božićna svečanost. Toplu, veselu i optimističnu Božićnu priču ispričali su nam učenici i učenice od prvog do osmog razreda zajedno sa svojim učiteljima i učiteljicama, kroz blagdanske pjesme, ples i igrokaze.

Kao i svake godine pridružile su nam se i Sirene, plesni klub u kojem uspješno nastupaju i mnoge naše učenice.

Poseban gost iznenađenja ovogodišnje školske priredbe, na sveopću radost i veselje učenika, roditelja i djelatnika Škole, bio je Joško Čagalj, poznatiji pod nadimkom Jole, hrvatski pjevač zabavne glazbe.

Koordinatorice programa bile su Anela Mihovilović, učiteljica hrvatskog jezika i Vedrana Perasović, učiteljica glazbene kulture, a majstor tehnike je, kao i uvijek, bio učitelj likovne kulture, Predrag Lovrinčević.

Kroz svečanost je nas veselo i živo proveo učenički voditeljski par, Ana Šućur i Luka Vranješ, učenici 7. razreda, a na početku svega, ravnateljica, Marina Baćak, zaželila je svima dobrodošlicu te čestit Božić i sretnu Novu godinu.

U isto vrijeme Učenička zdruga Lovorika održala je tradicionalan božićni sajam na kojem su predstavljeni učenički proizvodi - blagdanski ukrasi, tinkture i macerati od biljaka iz školskog vrta, božićni aranžmani, eko jelkice, Bože (božićna pšenica) te marmelade od jabuka.

Službeni fotograf svečanosti bio je učenik 8. razreda, Marko Reljić.

Uskoro više...

Učenički zbor je otpjevao Bijeli Božić i Jutro gospodnje, učenici 1. razreda otpjevali su Pahuljice padajte te nam javili poruku Djeda Božićnjaka.

Naš učenik, izviđač, donio nam je u Školu  betlehemsko svjetlo mira.

Naime, na prvu nedjelju došašća, predstavnik austrijskih izviđača u špilji Kristova rođenja u Betlehemu pali svjetlo i austrijski izviđači iz Betlehema ga nose u Beč.Nakon ceremonije u Beču, izviđači drugih zemalja prenose betlehemsko svjetlo mira u svoje zemlje. Izviđači iz Hrvatske nose betlehemsko svjetlo mira iz Beča u zagrebačku katedralu, a odatle se dalje širi po Hrvatskoj. Tako je stiglo svjetlo i do naše škole!

3. Razgovor zvjezdica – igrokaz, 3.b
4. Sirene, male
5. Baby Jesus, 2. a i b
6. Barbara Tomaš i Marta Silić 4. b Hey melody
7. Roza Knezović 5.b – skladba na violini
8. Štrajk djedovih vilenjaka i Grinčeva odvjetnica– 4.a
9. Dobrota je najljepši ukras – 4.b igrokaz
10. Sirene, veće
11. Betlehemsko svjetlo
12. Jutro gospodnje (zbor) i Iva Čagalj
13. Iznenađenje

objavio: Vedrana Ždero   datum: 20. 12. 2018.