JAVNI POZIV za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade Luka Ritz

za promicanje tolerancije i škole bez nasilja za školsku godinu 2018./2019.

I ove je godine Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo

za podnošenje prijedloga za dodjelu
Nagrade „Luka Ritz“ za promicanje tolerancije i škole bez nasilja za
školsku godinu 2018./2019.

Nagrada se dodjeljuje jednom učeniku/jednoj učenici osnovne i jednom učeniku/jednoj učenici srednje škole za postignuća u promicanju tolerancije, humanoga i nenasilnoga ponašanja te pozitivnog odnosa među učenicima i odraslim osobama.

Obrazloženje prijedloga u kojem, među ostalim, treba navesti ispunjava li i na koji način predloženi učenik/predložena učenica sljedeće kriterije:

-pomaže nastavnicima u osvješćivanju drugih učenika/učenica kako treba težiti školi i društvu bez nasilja
-pokazuje osobnim primjerom i druge potiče na pozitivno, nenasilno i tolerantno ponašanje
-potiče i održava zdrave odnose u razredu/pozitivnu komunikaciju i socijalnu prihvaćenost svakog učenika u razredu i školi
-pomaže drugim učenicima/učenicama
-ophodi se prema vršnjacima i odraslima s poštovanjem i ljubaznošću
-sprječava konflikte, sudjeluje u rješavanju sukoba i potiče druge na nenasilno rješavanje sukoba
-pomaže žrtvama nasilja, brani slabije
-potiče i podržava svoje kolege u pozitivnim i humanim idejama
-prihvaća različite obveze prema drugim učenicima ili odraslim osobama koje savjesno i odgovorno izvršava
-organizira i sudjeluje u humanitarnim akcijama
-sudjeluje s drugim učenicima i učiteljima u projektima prevencije nasilja, u organizaciji mirovnih koncerata, izložbi, tribina, konferencija, seminara, okruglih stolova, radionica, sportskih natjecanja i priredbi.

U obrazloženju prijedloga potrebno je obrazložiti na koji način i koliko je učenik/učenica angažiran, od čega se sastoji njegov/njezin doprinos i sl.

Više na: https://mzo.hr/hr/javni-poziv-za-podnosenje-prijedloga-za-dodjelu-nagrade-luka-ritz-za-promicanje-tolerancije-skole

objavio: Vedrana Ždero   datum: 28. 11. 2018.