SVJETSKI DAN MENTALNOG ZDRAVLJA

10.10.2018.

Mladi i mentalno zdravlje u svijetu koji se mijenja

Zbog značaja mentalnog zdravlja djece i izazova s kojima se suočavaju, ove je godine Svjetska zdravstvena organizacija Svjetski dan mentalnog zdravlja posvetila toj temi, naglašavajući značaj svih koji djeci mogu pružiti podršku, posebice roditelja i učitelja.

yes Dobro mentalno zdravlje je mnogo više od odsutnosti psihičkih poremećaja.
yes Mentalno je zdravlje sastavni dio općega zdravlja osobe.
yes Mentalno zdravlje je suviše važno da bismo ga prepustili samo stručnjacima.

U sklopu ovogodišnje teme se naglašava da prevencija mentalnih teškoća i poremećaja u adolescenciji i mlađoj odrasloj dobi započinje s većom svijesti i razumijevanjem ranih znakova i simptoma koji se često pojavljuju i u ranijoj kronološkoj dobi.

Pritom su odrasle osobe koje svakodnevno žive, rade, uče i igraju se s djecom i mladima iznimno važne.

Posebno se naglašava važnost pružanja znanja i vještina učitelja i nastavnika kako bi mogli pružiti podršku učenicima u nošenju sa svakodnevnim izazovima te pravovremeno uočiti i razumjeti prve znakove eventualnih problema u području mentalnoga zdravlja.

Škola je u goste pozvala psihologicu Službe za mentalno zdravlje Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije kako bi na Učiteljskom vijeću održala izlaganje o mentalnom zdravlju djece i mladih.

Izvor:https://www.hzjz.hr/dogadaj/zdravstvena-pismenost-odgojno-obrazovnih-djelatnika-u-podrucju-mentalnoga-zdravlja-djece-i-mladih/

objavio: Vedrana Ždero   datum: 6. 10. 2018.