Proslava Dana škole i podizanje Zelene zastave

S obzirom da se ova školska godina bliži kraju, radosni smo što se naša Osnovna škola Stobreč može ponositi svojim učenicima, učiteljima, uspješno obavljenim projektima, postignućima na natjecanjima  i ostalim zapaženim rezultatima tijekom školske godine.

Dan škole je, stoga, najbolja prigoda da istaknemo naša postignuća!

Glavna nam je zadaća, a ujedno i cilj, pomoći učenicima na svim razinama njihovog doživljajno – spoznajnog svijeta: otkriti njihove talente, razvijati vještine i sposobnosti  te omogućiti stjecanje znanja koje će im pomoći na putu do uspješne, sretne i ispunjene sutrašnjice.
Vjerujemo da smo na dobrom putu jer se svesrdno trudimo odgovoriti svim zahtjevima koji su postavljeni kao cilj u odgojno – obrazovnom procesu.

Svečanost smo započeli hrvatskom himnom u izvedbi članova Artisa.

Voditeljski par školske svečanosti bili su:

Marko Reljić i Magdalena Garić, učenici 7.b.

Ravnateljica je čestitala Dan škole svim učenicima i djelatnicima te pozvala voditelje da predstave naše najuspješnije učenike i mentore!

Učiteljica matematike i fizike, Kristinu Marušić, uručila je priznanja LUCIJI PURATIĆ, 3. a, i ANI BILONIĆ , 6.a,  koje su se, svaka u svojoj kategoriji, na matematičko natjecanju „Klokan bez granica“ plasirale među 10% najboljih natjecatelja u Republici Hrvatskoj.

Veliki lovci na biljke - 4.a i 4.b s učiteljicama Sandom Bašić i Ivanom Bačić - 6 mjesceci u projektu povećavanja bioraznolikosti u školskom okruženju.

Cilj projekta je bio upoznavanje sa pojmom biološke raznolikosti te povećanje biološke raznolikosti u našem školskom vrtu.
Učenici su školski vrt oplemenili sadnicama smokve i rogača, a u vrtu  su postavili kućicu za ptice stanarice i donijeli kornjače čančare.  Ujedno su izradili herbarij sa biljkama iz našeg vrta. Na kraju projekta Veliki lov na biljke, Udruga Lijepa naša je na završnoj svečanosti dodijelila prigodne certifikate svim učenicima koji su sudjelovali u provođenju projekta.

Vjeroučiteljica Niveska Klarić uručila je zahvalnice učenicima 7.b koji su prestavljali Školu i Županiju na Svehrvatskoj smotri Dana kruha na otoku Krku: Matea Lovrinčević, Emanuel Krstić i Toni Plazibat.

Učenici 6.b s razrednicom Anelom Mihovilović izveli su eko-himnu nasše škole, a za to vrijeme učenici su podigli 2. Zelenu zastavu u našoj školi!

Pohvaljen je 1. a razred za sudjelovanje u akciji prikupljanja čepova. Skupili su  čak 41,8 kilograma! Podsjetili smo se i drugi uspješnih eko rezultata: osvojenog 2. mjesta na natjecanju za najljepši školski vrt 2018. godine u kategoriji tradicijskog uzgoja, uspjeha 2.a u prikupljanju starog papira, zbog čega je proglašen Naj eko razrednim odjelom u našoj školi

Ove godine u našoj školi su provedena natjecanja na školskoj razini iz sljedećih predmeta: Hrvatskog jezika, Lidrana, Engleskog jezika, Matematike, Geografije, Povijesti, Sigurno u prometu
Islamskog vjeronauka, Tjelesne kulture.

Pohvaljena je ženska rukometna ekipa u 5. i 6. razredima za brončanu medalju na županijskom natjecanju te svi učenici na županijskom i državnom natjecanju u znanju. Osim što postižu značajne rezultate u školskim natjecanjima, naši ih učenici postižu i u izvanškolskim aktivnostima stoga smo pročitala njihova imena i sportove u kojima su ostvarili uspjeh.

Gosti školske svečanosti: Umjetnička organizacija Artis izvela je niz izvornih etno napjeva iz različitih područja naše domovine, na tradicijskim glazbalima:

istarski mih (diple), lijerica, cintare (usna harmonika), gitara, mandolina, bisernica (tamburica), samica lička i samica kordunska.

Kao i uvijek na školskim svečanostima, učitelj Predrag Lovrinčević osigurao je tehničku potporu svim izvođačima.

Istarski mih digao je mnoge na noge, ovdje smo na trenutak uhvatili naše petaše u kolu!

Završilo je s linđom... Svi su se uključili...

objavio: Vedrana Ždero   datum: 29. 5. 2018.