Posjet spisateljice Branke Primorac

u školi

U ime učenika naše škole, Emanuel Krstić iz 7.b zaželio je dobrodošlicu gošći, gospođi Branki Primorac, autorici mnogih knjiga.

Branka Primorac je novinarka, književnica i fotografkinja, rođena je u Zagrebu, gdje je stekla osnovno i srednje obrazovanje te završila fakultet političkih znanosti i novinarsku školu Cink.
Pisanjem se bavi cijeli život, a u književnost ulazi s dvije knjige u jednoj godini: „Maturalac“  i „Mama pazi pas“. Knjiga „Maturalac„ je uvrštena u popis lektire za 7. razred osnovne škole,  za koju dobiva nagradu "Mato Lovrak", za najbolji roman za mladež.
Potom slijede knjige „Sve zbog Ane“, svojevrsni nastavak „Maturalca“  te  „Ljubavni slučaj mačka Joje“ .
2001. godine naša gošća je napisala i biografski roman „Perešin, život i smrt“ koji je nagrađen nagradom „Bili su prvi kad je trebalo“. Ovaj biografski roman spada pod dokumentarnu prozu te je 2001. godine okarakteriziran i kao najbolja proza o domovinskom ratu.
Također je napisala i knjige  „Moj djed astronaut„ , „Divlje godine“, „Zvonka zmaj“ i „Tri kavalira“.
Već desetak godina Branka Primorac je sudionica  LiDraNa, kao mentorica za novinarski izraz, a dugi niz godina djelovala je kao jedan od mentora novinarske radionice u školi naprednog stvaralaštva "Novigradsko proljeće".
Održala je i nekoliko samostalnih fotografskih izložbi u Požegi, Zadru, Zagrebu, Pragu, Budimpešti i Grazu.

Naša  gošća je kroz ugodno druženje s učenicima u atriju Škole najbolje predstavila sebe i svoja djela.
Na kraju joj zahvaljujemo te želimo još puno uspješnih susreta s djecom!

Knjižničarka: Marina Vrvilo

objavio: Vedrana Ždero   datum: 23. 3. 2018.