UPISI U 1. RAZRED

Nastavno na elektroničke prijave školskih obveznika, roditelji djece dorasle za upis u 1. razred osnovne škole trebaju se javiti školi kojoj dijete pripada prema upisnom području, i to u razdoblju od 2. do 9. ožujka 2021. g. (kroz jutro) radi dogovora o terminu testiranja djeteta.

Potrebna dokumentacija:

OIB, potvrda o pohađanju programa predškole, kopija domovnice i rodnog lista (vrijede bez obzira na datum izdavanja).

U privitku možete pronaći upute i dokumentaciju za odlazak kod školske liječnice s djetetom!

NZJZ SPLITSKO-DALMATINSKE ŽUPANIJE
SLUŽBA ZA ŠKOLSKU I ADOLESCENTNU MEDICINU
AMBULANTA MERTOJAK,DOVERSKA 2a
TELEFON 468 013

Upute roditeljima za upis djece u prvi razred osnovne škole školske godine 2021/2022

S obzirom na aktualnu epidemiološku situaciju i organizaciju rada u Službi za školsku i adolescentnu medicinu Nastavnog zavoda za javno zdravstvo SDŽ molimo držati se svog termina liječničkog  pregleda  kojeg ćete dobiti u školi.

Za pregled potrebno pripremiti:

1.Izvod iz kartona nadležnog pedijatra i ispis cijepljenja (možete se telefonski javiti nadležnom pedijatru i dogovoriti da se navedena dokumentacija šalje na službeni mail tima školske medicine)

zrinka.bozikovic@nzjz-split.hr

2. Nalaz krvi djeteta ne stariji od 6 mjeseci (ukoliko niste vadili krv djetetu dobit ćete uputnicu na pregledu)

3.Dodatna dokumentacija ukoliko postoji (povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda,defektologa, psihologa,nalazi specijalista….)
 4.
Iskaznicu cijepljenja i zdravstvenu iskaznicu

5.Ispis zubnog statusa-zubnu putovnicu od nadležnog stomatologa djeteta.
6.Popunjeni
upitnik za roditelje
7.Popunjenu Izjavu o mogućem riziku zaraze SARS-CoV-2 virusom
Prema preporuci Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo pri upisu će se obaviti cijepljenje MO-PA-RU i IPV

Prilikom dolaska na pregled, u pratnji smije biti samo jedan roditelj.
Prije dolaska na pregled izmjeriti temperaturu sebi i djetetu.U slučaju bolesti nazvati ambulantu i odgoditi pregled.

Roditelja molimo da dođe sa zaštitnom maskom.

Dr.med.Fani Balarin,specijalist školske medicine

objavio: Vedrana Ždero   datum: 26. 2. 2021.

« Ožujak 2024 »