Mrežne publikacije za učenike

Tehnička kultura i Informatika

Prenosimo obavijest iz ODRAZA

Neprofitna udruga i nakladnik Otvoreno društvo za razmjenu ideja (ODRAZI) iz Zagreba je pokrenula projekt računalne e-edukacije sa slobodnim pristupom - ITdesk.info. Uz pomoć ove stranice mogu se savladati ili utvrditi osnovne računalne vještine i znanja, a pristup objavljenom materijalu je besplatan.

Ovim putem Vas želimo obavijestiti da je Agencija za odgoj i obrazovanje (AOO) RH odobrila mrežne publikacije koje učenici/ce u RH mogu slobodno koristiti kao pomoćno nastavno sredstvo u osnovnoj školi u sklopu predmeta Informatika i Tehnička kultura (od 5.-8. razreda)! Na provedbi ovog dijela projekta je surađivalo ukupno 31 osoba i institucija iz neprofitnog, privatnog i javnog sektora, s područja Hrvatske, Srbije i Slovenije te je odobrena jedna publikacija za učenike/ce slovenske nacionalne manjine, a 2 za učenike/se srpske nacionalne manjine.

Na ovom linku možete vidjeti objavu za medije, popis odobrene literature te sve suradnike: http://www.itdesk.info/hr/pomocna-nastavna-sredstva-odobrena-za-uporabu-u-osnovnim-skol

Želimo posebno napomenuti da su svi materijali projekta ITdesk.info objavljeni pod autorskim pravima koja dozvoljavaju daljnju distribuciju i kopiranje. Materijali odobreni od strane Agencije za odgoj i obrazovanje ostat će besplatno i trajno dostupni svim zainteresiranim učenicima/cama u RH kao mrežne publikacije koje se mogu slobodno pregledavati, ispisivati i distribuirati.

objavio: Vedrana Ždero   datum: 18. 6. 2013.

« Prosinac 2019 »

Koliko knjiga ste pročitali protekli mjesec?