Sudjelovali smo na međužupanijskom susretu učeničkih zadruga

druženje i učenje - blagdanski ukrasi od prirodnih materijala

U petak, 6. prosinca 2019. u OŠ Ivan Duknović, Marina, PŠ Vrsine, Učenička zadruga Lovorika sudjelovala je na Susretu međužupanijske suradnje voditelja, suradnika i učenika učeničkih zadruga Podružnica HUUZ-a Splitsko-dalmatinske i Dubrovačko-neretvanske županije. HUUZ je skraćenica Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva.

Našu Zadrugu su predstavljali vjeroučiteljica Niveska Klarić te 3 učenice, Nina Pavičić, 8.a, Ljubica Grabovac, 6.b i Lana Graovac, 4.b.

Evo što su naše učenice napisale o svom iskustvu u Marini...

Ljubica je istaknula obilazak Marine (pored Trogira) uz stručno vodstvo tijekom kojeg su saznali kako se ovo mjesto razvijalo kroz povijest. Također, sudjelovali su u kušanju maslinovog ulja napravljenog od ploda maslina iz vrta Područne škole Vrsine. Lana je napisala kako su sudionike ovog susreta u Školi dočekala djeca s veselim pjesmama.

Nina je napisala kako su se učenici, nakon ručka u konobi Ježevica,  podijelili u 2 ekipe. Jedna je radila ukrase za božićnu jelku od prirodnih materijala, a druga ekipa blgdanske ukrase (vijence) za vrata. Ljubica je nadodala da se prva radionica zvala Okitimo grančice, a druga, Božić nam kuca na vrata!

Nakon radionica, uslijedilo je predavanje nutricionistkinje (stručnjak za prehranu​) o ljekovitom bilju u prehrani.

Nina nam je predložila da slične radionice održimo i u našoj školi i smatra da je naučila mnogo toga što će u budućnosti moći primjenjivati.

Lana smatra da su ovakve radionice korisne jer naučiš mnogo toga, a nađeš i nove prijatelje budući je na radionicam sudjelovao veliki broj učenika iz više osnovnih škola.

Voditeljica:

Niveska Klarić, vjeroučiteljica

objavio: Vedrana Ždero   datum: 11. 12. 2019.

« Ožujak 2024 »